قوانین و مقررات

قوانین، شرایط استفاده و حریم خصوصی:


الکتروغفوری یک فروشگاه اینترنتی می باشد که کاربران و مشتریان می توانند در سایت اقدام به استفاده از خدمات و امکانات آن نمایند. قوانین فروشگاه اینترنتی الکتروغفوری به منظور شفافیت و حفظ حقوق خریدار و فروشنده می باشد و رعایت آن از سوی هر دو طرف معامله الزامی می باشد.

 

قوانین عمومی:

کلیه قوانین ، فرایند ها و رویه های الکتروغفوری منطبق با قوانین جمهوری  اسلامی ایران، قوانین تجارت الکترونیک و حمایت از حقوق مصرف کننده می باشد و  عضویت در سایت الکتروغفوری از سوی کاربر یا مشتری به منزله آگاهی  و پذیرش قوانین الکتروغفوری می باشد و کاربر یا مشتری موظف به رعایت قوانین مذکور می باشد.
چنانچه قوانین، رویه ها و خدمات الکتروغفوری تغییر نماید در همین صفحه اطلاعات  آن بروزرسانی خواهد شد و مادامی که کاربر یا مشتری از خدمات الکتروغفوری  استفاده می نماید به منزله پذیرش کامل این تغییرات از سوی وی می باشد و حق هرگونه اعتراض نسبت به آن را از خود سلب می نماید.
 

کاربر:

کاربر به شخصی اطلاق می شود که در سایت الکتروغفوری ثبت نام نماید و مشتری به کاربری اطلاق می شود که اقدام به ثبت سفارش در فروشگاه اینترنتی الکتروغفوری می نماید.
ثبت اطلاعات در حساب کاربری توسط کاربر به منزله تایید صحت اطلاعات از سوی کاربر می باشد.

 

شرایط ثبت سفارش:


در الکتروغفوری تلاش بر آن است که اطلاعات و مشخصات کالا به بهترین شکل در اختیار کاربران قرار گیرد تا انتخاب بهتری داشته باشند اما باید توجه داشته باشید در هنگام انتخاب کالا کاربر باید به تمام مشخصات کالا دقت نماید و  سپس اقدام به ثبت سفارش نماید. مسئولیت انتخاب کالا به صورت کالا بر عهده کاربر می باشد و الکتروغفوری هیچ مسئولیتی درباره انتخاب کاربر نخواهد داشت. (راهنمای ثبت سفارش)
پرداخت وجه سفارش از 3 طریق امکان پذیر می باشد:
1. پرداخت اینترنتی از طریق درگاه های بانکی موجود در سایت الکتروغفوری


2. کارت به کارت کردن وجه سفارش یا واریز به حساب به کارت و یا شماره حساب اعلام شده از سوی الکتروغفوری


3. پرداخت در محل وجه سفارش، این روش تنها برای مشتریان شهر تهران و حومه امکان پذیر می باشد.


۴. در صورت داشتن کوپن تخفیف، در نظر داشته باشید که کد تخفیف مورد نظر فقط روی محصولات بدون تخفیف اعمال می‌شود.

۵. کد اعتباری که در هرکدام از کمپین ها برنده می‌شوید را فقط می‌توانید  در اکانت شخصی خود وارد کنید و در صورت استفاده از اعتبارهای دیگران که متعلق به شما نباشد سفارش شما لغو شده و اعتبار مذکور از حساب کاربری شما کسر خواهد شد.
توجه داشته باشید تمام کد های تخفیف و اعتباری محدودیت زمانی استفاده  خواهند داشت و پس انقضای آن امکان استفاده از آن به هیچ وجه وجود نخواهد داشت و امکان جایگزینی آن نیز وجود ندارد.
راهنمای استفاده از کد تخفیف

شرایط ارسال:

الکتروغفوری متعهد است در روزهای کاری تمام سفارش‌هایی ثبت شده را برابر با  قوانین که در پی می‌آید، به دست به دست مشتریان خود برساند. در صورت بروز  هرگونه مشکل در این روند الکتروغفوری از راه‌های ارتباطی مانند: تماس تلفنی با  شماره همراه و یا ثابت ثبت شده در پروفایل مشتری؛ اس ام اس و یا ایمیل مشکل پیش آمده را به اطلاع مشتری برساند و زمان بعدی ارسال را با او هماهنگ کند.
در صورت در دسترس نبودن مشتری و عدم توانایی او در هماهنگی ارسال یا برقراری ارتباط با ایشان سفارش پس از 3 روز کاری لغو می شود و در مبلغ  پرداختی توسط کاربر به اعتبار حساب کاربری ایشان اضافه می شود.

از آنجا که بازه های ارسال کالا برای الکتروغفوری طبق زمان بندی های خاصی تعریف می‌شود لازم است در زمان ثبت سفارش بر اساس مفاهیم زیر عمل گردد. درخواست های خارج از این بازه زمانی به هیچ وجه مورد وثوق الکتروغفوری نیست.
فروشگاه اینترنتی  الکتروغفوری این اجازه را دارد تا بازه های زمانی اعلام شده برای ارسال کالا را بنا به شرایط و حجم سفارشات تغییر دهد. و از طریق تماس تلفنی یا پیامک موضوع را به مشتری اعلام نماید.
بازه های ارسال تهران در روز های کاری در بازه  9-18  می باشد و سفارش در طول بازه به دست مشتری خواهد رسیدو امکان تعیین زمان  دقیق تحویل کالا به مشتری وجود نخواهد داشت.

اگر سفارش ثبت شده تا قبل از ساعت 14 باشد در همون روز ارسال و اگر بعد از ساعت 14 باشد در روز کاری بعد تحویل داده می شود.
برای سفارشات شهرستان زمان تحویل کالا به شرکت پست یا تیپاکس در هنگام ثبت سفارش مشخص می شود و کاربر برای پیگیری وضعیت سفارش خود باید با استفاده از کد رهگیری مرسوله پستی به سایت شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و یا کد رهگیری مرسوله تیپاکسی به سایت شرکت تیپاکس مراجعه نماید.
باید توجه داشته باشید که مسئولیت ثبت آدرس گیرنده بر عهده مشتری می باشد. سفارش ها به آدرس ثبت شده توسط شما در هنگام ثبت سفارش ارسال خواهد شد، از  این رو باید در ثبت آدرس و کدپستی در فرآیند ثبت سفارش دقت کافی داشته باشید. در صورت بروز اشتباه از سوی مشتری در ثبت آدرس گیرنده هزینه ارسال مجدد به آدرس صحیح بر عهده مشتری می باشد.

روز کاری:

روز های کاری الکتروغفوری شنبه تا چهارشنبه از ساعت 09:00 الی 18:00 و  پنجشنبه ها از ساعت 09:00 الی 14:00 می باشد.منظور از روزکاری روزهای کاری  غیر تعطیل مصرح در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران است و هر گونه تغییرات به وجود آمده در این روزها باید از طریق رسانه‌های عمومی به اطلاع عموم رسیده باشد. منظور از زمان ارسال تاریخ و بازه ساعتی است که در ثبت نهایی سفارش و در فاکتور دیجیتال شما ثبت می‌گردد.

 

شرایط تحویل و ارائه کالا:

چک کردن مرسول

مشتری موظف است در هنگام دریافت سفارش در حضور پیک سطح شهر و مامور پست  اقلام سفارش را با فاکتور سفارش چک نماید و از صحیح و سالم بودن کالا مطمئن  شود و پس از تایید موارد ذکر شده، سفارش خود را تحویل گیرد. بدیهی است امضاء و تائید شما به مامور پست یا پیک سطح شهر به منزله دریافت سفارش کالاهای سفارش به صورت کامل و سالم تلقی می‌گردد و پس از آن فروشگاه  اینترنتی الکتروغفوری هیچ‌گونه مسئولیتی در این زمینه نخواهد داشت. و حق هرگونه اعتراض و شکایت را از خود نسبت به تعداد اقلام سفارش و سلامت کالا سلب می نماید.
ضمنا توجه فرمایید بسته پستی ارسالی نباید مخدوش باشد.


شرایط بازگشت کالا

قوانین عودت کالا

راهنمای بازگشت کالا و لغو سفارش

 

شرایط عمومی بازگشت کالا

مشتری موظف است در هنگام دریافت کالا از پیک  یا مامور پست بسته خود را از نظر ظاهری بررسی نماید و در صورت وجود آسیب فیزیکی از دریافت  بسته خود داری نماید، همچنین مشتری موظف است در حضور مامور پست یا پیک محتویات سفارش خود را با فاکتور تطابق داده و در صورت تفاوت تعداد کالای ارسال شده با فاکتور از دریافت آن خودداری نمایند.

هرگونه دخل و تصرف در کالا، اعم از استفاده، مخدوش کردن یا باز کردن  پلمپ، پاره شدن لیبل مانع از امکان انصراف از خرید یا بازگشت کالا می شود.  لذا قبل از باز کردن  و استفاده از محصول به تاریخ انقضا، تطابق کالا با  سفارش و سایر موارد که منجر به لغو سفارش می شود توجه فرمایید.

امکان انصراف از خرید برای کالا های روشنایی و لامپ های تخصصی که پلمپ آنها باز شده است، امکان پذیر نمی باشد.


توجه داشته باشید هرگونه هزینه و تبعات در صورت بازگشت کالا بدون اطلاع رسانی و هماهنگی با پشتیبانی الکتروغفوری و بررسی ایشان بر عهده مشتری می باشد


درچه حالتی می توانیم از ضمانت بازگشت کالا استفاده نماییم؟

وجود ایراد در کالای دریافت شده

در صورت وجود هرگونه ایراد در کالای دریافت شده، مشتریان عزیز حداکثر 24 ساعت (یک روز کاری پس از دریافت کالا) باید مورد را به تیم پشتیبانی الکتروغفوری اطلاع دهند. تیم پشتیبانی الکتروغفوری پس از بررسی مورد اعلام شده از سمت مشتریان راهنمایی های لازم را جهت عودت یا تعویض کالا انجام می دهند.

 

مغایرت کالای دریافت شده با سفارش

درصورت مغایرت کالای دریافت شده با اطلاعات مندرج در سایت مشتری 48 ساعت  (دو روزکاری) پس از دریافت کالا مهلت دارد تا مورد را به اطلاع تیم  پشتیبانی برساند. پس از اعلام بررسی های اولیه توسط پشتیبانی الکتروغفوری انجام می گرد و راهنمایی های لازم جهت بازگشت و عودت کالا توسط ایشان صورت  می گیرد.


هزینه بازگشت کالا

در صورتی که کالا دچار ایراد بود یا با اطلاعات مندرج در سایت تطابق  نداشت هزینه عودت کالا بر عهده الکتروغفوری می باشد، بنابراین پس از بازگشت کالا به الکتروغفوری باید تصویر برگه پستی یا فاکتور پیک را از طریق تلگرام یا واتساپ برای پشتیبانی الکتروغفوری ارسال نمایید؛ در صورت عدم داشتن فاکتور پستی یا  پیک امکان عودت هزینه ارسال وجود نخواهد داشت.


شرایط عودت وجه

3 تا 5 روز کاری پس از دریافت کالا توسط انبار و بررسی موارد اعلام شده  از سمت مشتری، عودت وجه به حساب مشتری صورت می گیرد. توجه داشته باشید برای  انجام عودت وجه حتما باید شماره کارت خود را در قسمت پروفایل وارد نمایید و  شماره کارت باید با نام سفارش دهنده کالا مطابقت داشته باشد.

راه های ارتباط با پشتیبانی الکتروغفوری

شماره تماس: 09031231676         

شماره تلفن: 33933774-021

شماره پیام رسان ها برای پیشتیبانی:  09031231676

ساعت تماس: شنبه تا پنجشنبه از ساعت 9 الی 18   (به جز روز های تعطیل)

 

مشاوره رایگان

وب سایت الکتروغفوری برای مشتریان خود امکان مشاوره آنلاین و تلفنی را  فراهم آورده است. باید توجه داشته باشید که پیشنهاد های مطرح شده از سوی مشاور به هیچ عنوان در شرایط تصمیم شما برای انتخاب تغییر ایجاد نمی کند و انتخاب شما ملاک عمل و پرداخت و تحویل اجناس است.

حفظ حریم خصوصی

هدف الکتروغفوری حفظ و حراست از اطلاعات و حریم شخصی کاربران و مشتریان خود  می باشد و در این راستا می کوشد. به همین منظور الکتروغفوری برای ارائه خدمات  خود (خرید، نظرات، مطالب کاربران و ...) نیز به اطلاعاتی از  مشتری دارد که در فرم ثبت نام و پروفایل باید آن ها را تکمیل نماید.
این اطلاعات در دیتا بیس الکتروغفوری ذخیره می شود که موراد امنیتی برای حفاظت از آن توسط الکتروغفوری صورت می گیرد.
الکتروغفوری اطلاعات شخصی کاربر را محرمانه می داند و این اطلاعات را به شخص و سازمان دیگری منتقل نمی کند مگر در مواردی که با دستور قضایی یا اداری طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران موظف به ارائه ان به فرد، سازمان یا نهاد دیگری باشد.
کاربران باید توجه داشته باشند اطلاعات هویتی ثبت شده در نام گیرنده سفارش  نظیر نام، شماره تماس و آدرس هر مرسوله به همراه آن در اختیار شرکت پست  جمهوری اسلامی ایران و شرکت های طرف قراداد ارسال مرسولات به منظور ارسال  سفارش قرار می گیرد.
الکتروغفوری در راستای قوانین خود این اختیار و اجازه را دارد تا نظرات و پست  های ارسالی از سمت کاربران را ویرایش و حذف نماید و چنانچه مطالب و نظرات ارسالی کاربران مشمول مصادیق مجرمانه باشد، الکتروغفوری این اجازه را دارد تا با استفاده از اطلاعات ثبت شده توسط کاربر پیگیری قانونی نسبت به آن انجام  دهد.
اطلاعات مندرج در پروفایل های شخصی الکتروغفوری که از سوی مشتری در این سایت به ثبت می‌رسد نزد وبسایت امانت حساب می‌شود و وبسایت تمامی قوانین مربوط  به راز داری را برای آن مترتب می‌داند.
وبسایت به هیچ وجه مجاز به انتشار، خرید و فروش و در اختیار قرار دادن این اطلاعات به غیر را ندارد. تنها به درخواست دستگاه های قانونی وب سایت مجاز  است اطلاعات مشتریان خود را به دستگاه های ذی‌صلاح ارائه کند.