لامپ های اولتراویولت


خرید و قیمت لامپ های اولتراویولت (UV)

لامپ UV یا لامپ فرابنفش، نوعی لامپ است که پرتو فرابنفش (UV) را از خود منتشر می‌کند. پرتو فرابنفش نوعی پرتو الکترومغناطیسی است که طول موج کوتاه‌تری نسبت به نور قابل رؤیت دارد. لامپ‌های UV برای اهداف مختلفی مانند ضدعفونی، تصفیه آب، آفت‌کشی و تناسب اندام استفاده می‌شوند.

لامپ‌های UV در انواع مختلفی از جمله لامپ جذبی جامد، لامپ جذبی مایع و لامپ جذبی گازی وجود دارند. لامپ‌های جذبی گازی با جذب جریان الکتریکی درون یک لوله حاوی جریان جرمی مرکوری را فعال می‌کنند. این لامپ‌ها برای ضدعفونی و ضدمیکروبی استفاده می‌شوند. لامپ‌های جذبی جامد و مایع برای کاربردهای صنعتی مانند خشک کردن، چاپ و لیتوگرافی استفاده می‌شوند. لامپ‌های جذبی گازی با برخی موارد خاص مانند میکروسکوپی و اسپکتروسکوپی استفاده می‌شوند.

لامپ‌های UV برای کشتن باکتری‌ها، ویروس‌ها و سایر میکروارگانیسم‌ها موثر هستند که به همین دلیل اغلب برای اهداف ضدعفونی استفاده می‌شوند. همچنین برای تصفیه آب و حذف باکتری‌ها، ویروس‌ها و آلودگی‌های دیگر از آب نیز استفاده می‌شوند.

اما باید توجه داشت که برای انسان، تماس طولانی با پرتو فرابنفش ممکن است سلامت آنها را به خطر بیاندازد و باعث آسیب به پوست و افزایش خطر سرطان پوست می‌شود. بنابراین استفاده از لامپ‌های UV باید با احتیاط و رعایت دستورالعمل‌های ایمنی صورت گیرد.کمی صبر کنید...
ترتیب نمایش: